Určite je vhodné, venovať aspoň jeden krátky článok tejto otázke. S úsmevom odpovedám, že ak má daný pán partnerku, tak vyberajme, kvety, ktoré sa budú páčiť hlavne jej. Ale nenechajme sa mýliť. Niektorí muži majú výborný vkus a pri výbere kvetín sú náročnými zákazníkmi. Preto viem, že výber vhodných kvetín netreba podceňovať ani v tomto prípade.

Hľadáte kvety, zaujímavú kyticu alebo darček pre muža, partnera, milenca, otca, kolegu…?

lúčná voľnosť
 lúčna kytica pre muža

Je pravda, že teraz sú trendom lúčne, strapaté a vzdušné kytice, kde je za základ zvolená len zeleň a trávy. Kytica, prevažne zo zelených listov s pridaním makovíc, plodov, bobúľ, sušených doplnkov a iných zaujímavostí je vítaným darom, no nesmie to byť metla. V každej väzbe sú isté floristické pravidlá, takže pod rukami šikovného človeka vznikajú v rôznych aj netradičných kombináciách naozaj krásne dielka.

krása solitéra
netradičná kytica pre muža ozdobeny fialový cesnak

Samozrejme, že klasika vo forme solitéra akým je antúria, strelícia, červený amarilis, modrá hortenzia, cesnak sú rovnako vhodnou voľbou. Pri zdobení sa prihliada na to, že ide o pánsku kyticu a že menej je niekedy viac.

kytica v elegantnom majestáte
kytica pre muza z ruzi a makovice

Ja mám rada aj dvojfarebné kombinácie. Bordová ruža a zelené kvety ukážu veľmi efektne, elegantne a dôstojne. Rovnako tak akákoľvek farba kvetov okrem ružovej v kombinácii so zelenými kvetinami a listami je často používaná v tomto type kytíc.

rozmanitosť tvarov a farieb

Slnečnice, tulipány a kvety, ktoré pôsobia netradične, siahnuť sa dá po všetkom, čo nepôsobí romanticky a krehko. Moderné loptové tvary, strapaté ihlicovité súkvetia, modré bodliaky, žlté guličky, najrôznejšie druhy tráv.

klobásová lahôdka
netradičná kytica pre muža z klobas

Špecialitkou je netradičná kytica pre muža, kde medzi zeleň rafinovane umiestnime cesnak, klobásku, feferóny a iné lahôdky. Tak ako ženám dávame luxusné čokoládové darčeky, pre pánov volíme niečo mastnejšie. Rovnako tak sa dajú pripraviť a zakomponovať do netradičnej aranžérskej práce aj cigarety, cigary alebo dútniky.

pivná „kytica“

Naaranžovať do vkusného a zaujímavého prevedenia sa dá aj plechovka od piva. Živé kvety očarujú svojou krásou všetko, kde sa použijú. Poschodová torta z piva je chutný a vtipný nápad. Určite si už každý z Vás predstavil aspoň jedného človeka, ktorému by takáto nesladká torta spravila slinky. Priznám sa, že tento nápad nie je môj. Nechala som sa inšpirovať Kvetinovým salónom Terka, ktorý je v meste Šaľa. Floristov s veľkým srdcom nájdeme jednoducho všade.

kvetinový box

Kvetinový box namiesto kytice sa dostáva do popredia. Praktickosť takého prevedenia a skoro bezstarostnosť pri jeho umiestnení na oslave poteší. Položený uprostred stola, medzi ostatnými dobrotami nám tak poslúži, ako živá kvetinová dekorácia.

bonsaj a iné črepníkové rastliny

Ak chceme obdarovať vášnivého záhradníka, určite by sme sa nemali vyhnúť rastlinám v kvetináčoch. Izbové kvitnúce alebo vždy zelené rastliny, záhradné letničky, trvalky, rôzne stromy, kry, kaktusy a samozrejme bonsaje. Bonsaje sú obzvlášť vyhľadávané hlavne ak ide o interiér bytu, kde miesta nie je veľa. Nájdeme medzi nimi aj nenáročné stromčeky, čo vydržia už pri minimálnej odbornej starostlivosti menej skúseným pestovateľom.

Ľudia sa stretávajú a oslavujú. Priniesť dar je spoločenskou normou a najlepšie taký, ktorý poteší. Síce sa berie ako pravidlo, že kvety sa dávajú hlavne ženám, no muži si zaslúžia tiež krásne kvety. Vhodne zvolená netradičná kytica pre muža, klobásová kytica, krásny zdravý bonsaj alebo len zľahka zviazané slnečnice dokážu rozjasniť tvár, pridajme mužský humor k tomu a oslava sa môže začať.

Vaša Nezábudka

X