Machové obrazy ideálne spĺňajú požiadavky moderných interiérov, nepôsobia rušivo a vhodne dotvárajú priestor.

machove obrazy na drevenom podnose

Návrat k prírode je charakteristickou črtou našej doby. Potreba žiť v modernej spoločnosti a využívať všetky výhody s tým spojené, však neznamená úplne odtrhnutie sa od nášho prirodzeného okolia. Túžba po vyváženosti náš ženie za hľadaním a my si prinášame prírodne prvky do domova.

machove obrazy

Machové obrazy poskytujú niekoľko výhod

  • sú nevtieravo výrazné
  • nepotrebujú žiadnu údržbu
  • majú dlhú životnosť
  • nezaberajú miesto na poličke
  • vhodné do moderného aj klasického interiéru
  • prírodná variabilita a originálnosť

Na tvorbu takýchto obrazov sú používané stabilizované a umelo dofarbované machy. Vďaka týmto postupom si mach zachováva sviežosť a tvárnosť dlhšiu dobu. Živá rastlina sa ponorí do roztoku, v ktorom je prírodné farbivo. Na trhu je tak rôzna farebná škála. Najobľúbenejšie však ostávajú sviežo zelené odtiene v kombinácii s prírodnými prvkami.

machovy obraz so stromom

V severských krajinách rastie lišajník, ktorý je na tieto účely vhodný a v takých množstvách, že je dovolené ho zbierať. Rovnakým postupom sa upravujú aj ploché alebo „kopčekové“ machy.  Tie sa následne lepia na rôzne základy. Na trhu je široká ponuka a nech zvolíte obraz s rámom, celú machovú stenu, machové hodiny, rodinné stromy šťastia, alebo tak, ako to máme v ponuke v Kvetinárstve Nezábudka, na drevenej podložke, bude to plnohodnotný estetický doplnok.

Je to jednoduché. Stačí sa len rozhodnúť a polovica je hotová. Ak viete, čo hľadáte a chcete, určite sa skôr, čí neskôr zariadite k Vašej spokojnosti.

Vaša Nezábudka.

X