Hľadáš dar pre priateľku na sviatok sv. Valentína? V našom kvetinárstve pripravíme romantickú kyticu pre výnimočný zážitok, sólo ružu alebo drobnú pozornosť. Či už sviatok Valentína oslavujete alebo nie, pripomienka lásky je vhodná v ktorýkoľvek deň v roku obzvlášť 14.2.

Prečo si pripomíname tento sviatok ?

História príbehu siaha do minulosti. V treťom storočí Rímsky cisár Claudius II vydal zákaz ženiť sa vojakom a aj mužom z rôznych vrstiev, ktorí museli ísť do boja.  Dobromyseľný biskup Valentín z Terni sa vzoprel tomuto nariadeniu a tajne sobášil snúbencov.  Údajne dal každej neveste a ženíchovi čerstvý kvet zo svojej záhrady.  Keď boli odhalené tajné svadby biskupa z Terni, cisár ho nechal  14.2.269 popraviť. Hovorí sa, že zaľúbenci, ktorých zosobášil Valentín mali šťastné manželstvo. Je to jeden z možných dôvodov vzniku sviatku a my si 14.2. dodnes dávame čerstvé kvety.

Tradičné darčeky na sviatok sv. Valentína

Ruža v červenej farbe je symbolom lásky, vášni a života. S touto voľbou idete na istotu v každom prípade. Samozrejme, že môžete darovať ruže v akejkoľvek farbe, ale žiadna iná nepovie ĽUBIM ŤA tak jednoznačne. Elegantná, nikdy nehynúca dáma v zamatovom šate s krásnymi zdravými smaragdovo zelenými listami.

Plná náruč, alebo len jedna,
to podstatné, je očiam ukryté,
každý hneď vie, čo to znamená,
buď v mojom živote, si moja vyvolená.

Nie len ruže sú obľúbeným kvetom na sviatok Valentína.  Vhodným darčekom pre Tvoju milovanú, môžu byť aj tulipány, lisianthus a rôzne miešané kytice. Kvety vyberáme tak, aby vyčarili úsmev na perách obdarovanej žene.

Tulipány pre mladé, energické, nevšedné dámy a slečny, ktoré uprednostnia jednoduchú krásu a vitalitu prichádzajúcej jari.

Lisianthus, jemný kvet pre zdanlivo krehké ženy, ktoré sú naplnené romantikou. Milujú voľnosť a s ľahkosťou zvládajú všedné aj výnimočné dni.

Rôzne typy od Nezábudky na Valentínsky darček.

  • pozornosť so srdiečkom ako keramická šálka, hrnček, anjel i sviečka
  • spolu so sladkou čokoládou v peknom balení nikdy neomrzí
  • samostatne napísaná vtipná báseň o Vašom príbehu k tomu, nech ten druhý vie, že Vám skutočne záleží, osobné venovanie
  • fľaša vína, s ktorou vytvoríte pohodlie a doprajete si oddych od stresujúcich dní
  • wellness box, vonné oleje, obľúbená kozmetika, pena do kúpeľa a iné radosti spojené s relaxom
  • parfum alebo šperk

Čo darovať v tento deň lásky?  V Nezábudke Vám pomôžem zrealizovať Vaše predstavy, pripraviť kvety, darčekové balenia a doručiť. Stačí zavolať vopred. 0911 499 944

Vaša Nezábudka.

X