Vlasy sú korunou krásy.

Je veľké množstvo maličkostí, ktoré nevesta zvažuje na svoj veľký svadobný deň. Ak sa však obráti na odborníkov, ide všetko ľahšie a hladko. Dostane potrebné informácie, aby sa vedela správne rozhodnúť .

Každá z nás je výnimočná a má istú predstavu o svojom vysnívanom vzhľade. V dnešnej dobe sú možnosti naozaj široké a aj keď nemáme ideálny typ, dĺžku a hustotu vlasov na nami vybraný svadobný účes, dokážeme to docieliť s rôznymi príčeskami a s výplňami.  Pri výbere účesu s kvetmi je potrebné zvážiť nie len rady kaderníka, ale aj floristu. Je žiadúce, aby bola táto koruna krásy pohodlná počas celej svadby, veď nevesta je hviezdou večera.

Celkový vzhľad nevesty má byť v každom detaile dokonalým prejavom jej osobnosti.

Aký doplnok zvoliť

Princeznovská korunka, perly vo vlasoch, zapletené retiazky alebo rôzne štrasové ozdoby sa používajú menej.

V móde prevládajú trendy zamerané na klobúky, venčeky, čelenky, čipky zapletené vo vlasoch, hrebienky alebo závoj v kombinácii so živými kvetmi.

  • Voľný nadýchaný štýl pôsobiaci krehko ako lesná víla.
  • Elegantne zapletené vlasy na antický štýl.
  • Návrat ku folklóru v podobe party, čelenky, či venčeka.

Aké kvety si vybrať do vlasov

Umelé kvety

Tie pekné, pôsobia naozaj ako živé, alebo stredná voľba – stabilizované kvety. Tam si starosti s ničím robiť netreba. Pripraviť to, je pre každú šikovnú aranžérku hračka. Kytica zo živých kvetov a doplnky z umelých v rovnakom ladení alebo  ich kombináciou dnes nie je problém. Ponuka v skladoch na kvety, zeleň, sušené doplnky a rôzne bobuľové rastlinky je našťastie široká.

Živé kvety

Pri živých kvetoch je to už náročnejšie, dá sa ísť dvoma smermi.

  • Rastlinky na svadobný účes, ktoré vydržia pekne v lete aj bez vody, ako napríklad gypsomilka, eukalyptus, moderné bodliaky-eryngium. Čerstvá vydrží orchydea-cymbidium, vďaka svojmu plastickému vzhľadu, rovnako tak kala. Takýchto kvetiniek nie je síce veľa, ale pri ich výbere určite neoľutujete.
  • Pri živých ružiach, fréziách, lisiantusoch… je však potrebné  postarať sa o ich čerstvosť tak, že na krátke stonky rastlín namotáme kúsok vaty, ktorú namočíme. Tú potom obmotáme, aby sa voda zbytočne neodparovala a stonka bola čo najdlhšie vo vlhkom prostredí. Takto ošetrená kvetina vydrží snáď aj do radového tanca. Záleží od počasia. Ak je v lete 35 stupňov, sme vďační keď sú krásne aspoň  počas fotenia a v kostole. V zime volíme prevažne sušené alebo umelé, zmrznutie by nevydržala žiadna rastlinka, kým príjemné jarné a teplé jesenné počasie poteší nie len nás.
svadobný účes, nevesta

Stáva sa bežnou praxou, že si nevesta vymení svadobný závoj za kvetinový hrebienok, alebo inú ozdobu do vlasov po obrade. V sále po polnoci pri výmene šiat je tiež možná drobná úprava aj v tomto ohľade.

Je potrebné radiť sa s kaderníkom a držať sa jeho usmernení. Manipulácia s doplnkami do vlasov by mala byť pre družičku čo najjednoduchšia, aby nevesta žiarila v každom smere.

svadobný účes

Už len krátko na záver. Živé kvety vo vlasoch? Za mňa určite áno. Kráse kvetov sa nič nevyrovná. Zvýraznia to vzácne, čo v sebe nosí milovaná žena.

Vaša Nezábudka

X