Každoročná voľba a otázka menom vianočný stromček je asi nevyhnutnosťou Vianočného času.

Pre každý Vianočný stromček, tak ako pre každú domácnosť je niečo iné to pravé a orechové. Veď aké by to bolo, keby za každým oknom svietil ten istý. Láka nás už odmalička, pozerať na jeho krásne variácie, od mesta, cez obchodné centrá, až po maličké kvetinárstva akým je to naše Nezábudkovské.

Minimalizmus je čoraz častejším trendom, ktorý sa pretavuje aj do sveta dekorácií a Vianoc. Prináša nové portfólio možností a alternatív, ktoré vítajú najmä ľudia túžiaci po jednoduchosti, v menších bytoch, či s malými deťmi. Ale aj ľudia, ktorí v hektickosti sveta túžia zastaviť, alebo sú osamotení. Práve pre nich sme vytvorili tieto malé krásky, ktoré budú zosobnením vianočného stromčeka v minimalistickej verzii, no predsa šarmantnej. Jeho luxus, totiž vytvorí čarovné naplnenie malého priestoru, kde zapôsobí svojou jedinečnosťou.

Krásna vôňa ihličia doladená jemným zdobením núka priestor mnohým štýlom a kreáciám. Jednoduchosť vetvičiek, ktoré sa pýšia rozmanitosťou zimných stromov núkajú paletu nielen vôní, ale aj farieb. Jednou z nich je práve Abies nobili – Jedla strieborná –vznešená, pričom takúto dokonalosť dokáže vytvoriť len príroda sama. Jej výnimočnosť nespočíva len v jej kráse, ale aj jemnosti na dotyk, pričom jej ihličie neopadáva, nádherne vonia a má striebornú farbu. Je kráľovnou vianočných dekorácií, ktoré musia vydržať aj v bytových podmienkach.

Vianočný stromček

Aranžmán týchto malých krás je rozmanitý. Od jemných jabĺčok a škorice, ktoré dýchajú tradíciou až po mentolovo zelenú, ktorá sa pýši moderným trendom v ozdobovaní. Samozrejme, tak ako pri väčšine kreatívnych prác, ani tu nie sú stanovené hranice, snáď len, tie Vaše, ktoré si sami určíte. Okrem jemných typov, ktoré sa stále zobrazia v inom tóne je možnosť aj variácií štýlov. Veď napríklad taký ilex, je typickým vianočným vyobrazením so svojimi červenými bobuľkami, pričom máte pocit, že ste tento stromček doniesli priamo z lesa.

No a čo výdrž? V miske plnej tajomstiev kvetinárok sa nachádza floristická hmota pre aranžmány – florex, ktorú ak stále navlhčíte a budete ju udržiavať, zo stromčeka sa budete tešiť aj dva mesiace.  Praktická a estetická hodnota tohto moderného prevedenia ponúka naozaj výnimočný vianočný stromček, ktorý luxusne dokáže vyčarovať vianočného ducha v akomkoľvek priestore.

Variačný výber je len na Vás, ak túžite po stromčeku na mieru, som tu pre Vás 🙂

X