Toto prirovnanie, nevzniklo len tak. Historická pamäť ľudstva, ľudové múdrosti, sväté knihy, kdekoľvek sa pozriete na ružu a jej symbol, nájdete ten istý informačný základ. Červená ruža je zobrazením lásky. Nie len tej vášnivej, pri ktorej vzniká nový život, ale lásky ako takej.

Nadpozemskej, nepochopiteľnej, takej, ktorú môžeme len cítiť v srdci.

Láska k rodičom, starým rodičom, deťom alebo vnúčatám, láska k súrodencom, alebo v priateľstve…

Každý z nás si ju zažil v nejakej forme a práve tento čistý cit sa nesie v znamení krásnej bordovej ruže so zamatovohebkými, voňavými lupienkami.

Červená ruža – prejav partnerskej lásky

Ani farba ruže nie je zvolená náhodne. Čistá duša sa dokáže začervenať v tvári, ak je privedená do rozpakov a v žilách nám koluje červená krv. Vravieva sa, že láska je zmyslom života a to nás opäť privádza k ruži. Bez lásky a vášne by na zemi život nebol.

Symboly majú veľký význam, ak v nich dokážeme čítať a vedieť si ich vysvetliť. Ich zmysel a hĺbku vnímame podľa svojej vlastnej vnútornej zrelosti. V prípade ruže, je táta vec všeobecne známa.

Stalo sa dobrým zvykom, dávať ružu krásnym ženám.

Milujúce dievča, žena, mamka alebo babka dokáže obdarovať láskou. Nech už je šantivá, vášnivá, pokojná alebo prísná, vždy obohatí a lieči.

Kedy a ako darovať ruže

Darovať púčik, alebo rozkvitnutú ružu? Je Vaša láska mladá, alebo v plnom kvete a zrelá? Aký počet zvoliť? Vybrať inú farbu namiesto červenej? Na tieto a im podobné otázky, Vám zodpovie každý skúsený florista, ak máte záujem darovať kvety nie len pre radosť, ale aj symbolicky presne.

Na krásu treba čakať a dobrý záhradník vie, že kým ružový krík privedie púčik do plnej zrelosti, chce to trpezlivosť a starostlivosť.

Ružovému kríku, rovnako ako láske, treba dopriať opateru, ochranu a toľko priestoru pod slnkom, koľko potrebuje. Síce sa nakoniec z rotkvitnutej krásy ruže tešíme len niekoľko dní, to nás ale neodradí, starať sa o nich rok, čo rok. Krík je tak plný zdravia, prosperuje a zakaždým zakvitne. No nie je to čarovné?

červená ruža, kráľovna lásky

Vaša Nezábudka

X