Vianoce – Anjel ako symbol

zenska postava anjela na pozadi zivej ceciny, anjel a vianoce

Anjelske bytosti sa nepochybne spájajú s Adventným časom. Lákajú nás svojou tajomnosťou s prísľubom nádeje a nadpozemskej krásy. Čo to pre nás znamená, čím nás tak priťahujú, akú hodnotu prinášajú do našich životov? To je vec intímna a osobná pre každého z nás.

Svet je plný rozličností, v ktorých prežívame radosti, starosti, naberáme životné skúsenosti, nosíme v sebe priania i túžby. Nie všetko sa však spája len s pozitívnymi emóciami. Vtedy sa zvykneme utiekať k niečomu, čo v nás podrží nádej a dodá silu. Hľadáme si akúsi „svetlú kotvu“. Tú pre nás môže predstavovať anjel.

Rodina a priatelia nás obklopujú láskou, starostlivosťou a venujú nám priazeň. Podoba anjelského darčeka, ako nemenná pripomienka, že na nás niekto uprímne myslí je samozrejmá.

Narodenie bábätka, jubileum, priateľské posedenie, či ťažká životná skúška a v neposlednom rade aj Vianoce. Všetko toto sú príležitosti, pri ktorých sme nimi obdarovaní my, alebo ich s radosťou a želaním šťastia darujeme našim blízkym.

ilustračný obrázok

Kto by nevedel, že Sv.Mikuláš je sprevádzaný anjelom a čertom pri rozdávaní mikulášskej nádielky, a že práve anjelske bytosti zvestovali narodenie Ježiška. Sú teda pre nás nositeľmi tých najlepších správ a už od detstva sa na nich s túžbou a obdivom pozeráme, ako na niečo magické a prirodzené zároveň.

Dnes, sa na trhu nachádzajú v hojných variáciách a ich ponuka je široká.
  • Detské bacuľaté tváričky s drobnými krídelkami ,čo pôsobia hravo a veselo.
  • Elegantné, dôstojne pôsobiace ženské postavy, kľudne dohliadajúce na beh vecí.
  • Textilný anjel s tvárou bábiky, vhodný aj na hranie pre deti a vnúčatá.Jedinečnosť prevedenia a použitia je len na našom výbere. Ako elegantný solitér stojaci samostantne, alebo vo vianočnej dekorácii medzi ozdobami. Zavesené na vianočnom stromčeku, alebo na parapete v okne, vedľa lampáša s horiacou sviečkou. Ich uloženie pôsobi utešene a sú neodmysliteľnou súčasťou našich tradičných vianočných sviatkov.

Nech už je pre Vás anjel a jeho symbol akýkoľvek, verím, že Vaše Vianoce budú naplnené priateľskou a láskavou atmosférou. O tom sú tieto sviatky, preto ich milujeme, netrpezlivo na ich každý rok čakáme a pokúšame sa o dokonalosť. Aby anjelska radostná novina mohla naplniť aj naše srdcia.


Veselé Vianoce Vám prajem.

Vaša Nezábudka

One thought on “Keď Vianocami znie ozvena krídel

Comments are closed.

X