Zimný čas je stvorený pre príležitosti byť s rodinou. Počasie za oknami mrazivo štípe a my nachádzame útočište v teple domova so svojimi blízkymi. Mnohokrát rozmýšľame, ako zapojiť do činností aj našich najmenších, preto skúsme dať priestor ich kreativite v jedinečnej činnosti akou je dekorovanie.

Zimné dekorácie majú mnoho podôb a štýlov, no ich jednoduchosť je značne vítaná v mnohých domácnostiach. Spätosť s prírodou a zimný aranžmán v tomto kúsku, ktorý sme dnes pre Vás pripravili vytvorí príjemnú atmosféru a ponúkne tak priestor pre realizáciu, kde sa dekorovanie s deťmi môže pretaviť do nádherne strávených spoločných chvíľ.

dekorovanie s deťmi, pomôcky na výrobu dekorácie
Potrebujeme:
  • šišky
  • polienka
  • klince
  • sneh v spreji
  • tavná pištoľ
  • doplnky – drevené ozdoby, šnúrka, škorica, mach, perly a pod. (závisí od vkusu a dostupnosti)

Postup:

Základom dekorácie je polienko, ktoré si skrátime na požadovanú dĺžku, alebo pri chystaní komponentov poprosíme šikovného otecka (dedka, uja…) nech nám ho do požadovanej výšky pripraví. Prvým krokom je nabitie klinca do polienka, prípadne klincov a nastoknutie šišky. Pri menších kúskoch si vystačíte aj s jedným klincom, no zvýšte opatrnosť pri inštalácií šišky, aby sa Vám jej tvar nezničil.

Druhý krok je už na Vašom vkuse. Táto zimná dekorácia môže mať mnohé variácie. Mach, škorica, drevené ozdôbky sa dajú aplikovať pomocou tavnej pištole. Prakticky sa dá využiť aj motúzok alebo šnúrka. Veľmi príjemne tiež vyzerá zdobenie v podobe jednoduchej mašle prípadne špagátika, v odtieňoch bielej, červenej a zelenej. Ak túto dekoráciu pripravujete s deťmi, nechajte ich vybrať ozdoby, ktoré by sa im páčili prípadne im ukážte, ako sa dajú prichytiť komponenty.

Pri menších deťoch pozor na tavnú pištoľ, klince  a kladivo 🙂

dekorovanie s deťmi

Deti milujú sneh, práve táto aktivita a jej finálna časť je pre nich tá najmilšia. Celkový výtvor sa dá totiž zakončiť snehovou pokrývkou, ktorá dá šmrnc celému spoločnému dielu a je ľahkou aplikáciou aj pre detské rúčky.

Pri tomto kroku je potrebná opatrnosť, keďže sneh sa môže trúsiť, je potrebné dekoráciu nechať vyschnúť.


Jednoduchosť a prírodné tónovanie dáva možnosť vyniknúť tejto dekorácií takmer kdekoľvek. Či už si ňou ozdobíte parapety, skrinky, vstupnú halu, alebo komodu v spojení sviečok a vianočných svetielok bude vyzerať naozaj nádherne.  

zátišie so sviečkami a zasneženými šiškovými stromčekmi, dekorovanie s deťmi

K dekorovaniu neodmysliteľne patrí správna atmosféra. Aby Vám to išlo od ruky, pustite si k tomu pesničku, ktorá rozveselí Vaše ratolesti aj Vás:

X