Cezmína je vyhľadávaná kráska našich záhrad, parkov, terás a dvorov. Atraktívny vzhľad stálozelenáho kra nám robí celoročne radosť. Má mnoho predností, jednou z nich sú plody, ktoré majú lákavé odtiene karmínovej, červenej a šarlátovej. V zimnom období tieto vianočné bobuľky nádherne doplnia akýkoľvek interiér, či exteriér.

Poznáme veľa druhov tejto okrasnej dreviny. Jeden z nich je opadavý Ilex Verticillata.

červené vianočné bobuľky a perník

Táto cezmína nas láka pôvabne naukladanými perlami na konáriku. Oživenie červenými bobuľkami si Vianočný čas priam pýta. Ak už ide o domácnosť, luxusný butik, recepciu alebo zimnú terasu reštaurácií. Plody dokážu rozžiariť každú dekoráciu,vianočný veniec, vyniknú vo vázach, aj v kyticiach.

Rezaná vydrží niekoľko týždňov. Ideálne sa preto hodí do aranžmánov zo živej čečiny.

V adventnom období sa červené vianočné bobuľky hojne využívajú spolu s inými prírodnými materiálmi ako sú šišky, škorica, sušené pomaranče, badián, ľanové mašle a rôzne drevené ozdoby.

Pútavo pôsobí vo venci na dverách i v moderných vianočných ozdobách.


Do trvácnych dekorácií sa používajú umelé náhrady, niekedy s efektom námrazy a ľadových kryštálov. Radosť z takto zvoleného bytového doplnku sa môže počítať na niekoľko rokov.

Luxus v butiku

Nie všade je aranžmán tá správna voľba, ako náhradu môžeme efektne použiť aj originálnu vázu. Rozmanitosť, osobitosť, nadčasovosť v dizajne, ktorými nás priťahujú, hravo znásobíme použitím živých prvkov. Rafinovane zvolený módny doplnok, tak umocní dojem luxusu už pri prvom pohľade aj vďaka cezmíne. Vstup do takého priestoru, navodí priateľskú atmosféru. V zimnom období sa ponúka vložit aj takúto krásu prírody do vázy a rozžiariť vnútorný priestor. Predstavte svoje výrobky atraktívne, ako napríklad v butikoch BROADWAY a 4YOU. Potešíte nie len seba, ale aj zákazníka. Vneste do svojho podnikania pridanú hodnotu, ktorú na internete nenájde. Osobný prístup sa stáva nedostatkovým tovarom a vítanou komoditou.

Tento rok je v mnohom náročný.
kytica kde sú červené plody ilexu- vianočné bobuky

Priateľské posedenie a rodinné oslavy sa stali vzácnosťou. Spoločnosť, ľudskosť, milé a radostné slovo v kruhu milovaných budeme vyhľadávať neustále. Rodina a priatelia sú súčasťou našich životov, ako aj rezané kvety pri takýchto udalostiach. Vždy sa nájde príležitosť obdarovať. Je príjemnou a osviežujúcou zmenou dostať netradičnú kyticu. Cezmína vydrží a jej vnútorný odkaz sa stotožnuje s atmosférou, aká vládne za oknom. Aj keď sa rozídete, kytica ostane. Pripomienka stretnutia, tak doznieva aj vďaka kvetom ešte niekoľko dní.

Vianočné bobuľky na dekore textilu

Potešiť môžete nie len kvetmi, zanechať sa dá aj dar. Dekor drobných červených bobúľ je ľúbivým spôsobom prenesený aj na obliečku vankúša. Zimná kolekcia s prevažne tradičným slovenským motívom. Pohodlie, teplo ľanového materiálu a eko potlač. Textílie, ktoré vykúzlia u vás doma rozprávkovú vianočnú atmosféru.

Prírodou sa inšpirujeme a prinášame si jej prvky do našich domovov a vzťahov. Dotvárajú prostredie v ktorom žijeme, či už ide o útulnosť bývania alebo pracovnú pohodu.

V našom kvetinárstve v Prešove Vám pomôžeme s výberom a poradíme osobne. Pre tých, ktorí túto možnosť nemajú ponúkame aspoň inšpiráciu vo forme článku. 🙂

One thought on “Červené perly Vianoc

Comments are closed.

X