Zaobstarať darčekový poukaz na romatický víkend Vám asi nepomôže v čase tejto patálie, ale môžeme skúsiť niečo iné. Pozrieť sa na základ vzniku tohto sviatku a aké máme možnosti v tieto dni.

Príbeh Valentína

valentínsky darček

Sviatok Valentína nevznikol len tak a skrýva sa za ním dojemný príbeh. Ten rozpráva o mužovi, ktorý pochádzal z mesta Terni, na juhu dnešného talianska, kde sa Valentín stal biskupom. Jeho skutky ho neskôr preslávili, aj keď to Valentína stálo život. V čase vládnutia cisára Claudia II, boli zakázané sobáše vojakov. Záznamy hovoria o tom, že aj navzdory tomuto zákazu tajne sobášil zamilované páry. Vzoprel sa tak cisárovi, za čo bol neskôr väznený a 14.2. popravený.

valentínsky darček

Na tento sviatok si pripomíname, že láska a plnenie povinnosti  stojí nad všetkým. Ak máte chuť pridať sa k tým, ktorí si chcú uctiť pamiatku Valentína a obdarovať v tento deň toho, koho ľúbite, pozývam Vás do Kvetinárstva Nezábudka. Spolu sa pozrieme na niektoré typy a nápady.

Typy na darček

1. Kvety

Ruža je snáď najžiadanejším prejavom lásky. Sólo, v kytici, v kvetinovom boxe alebo večné ruže. Voľba je len na Vás. Vyhľadávané sú aj tulipány a svieže jarné kytice z týchto krásavcov.

2. Čokoláda

Tabuľka čokolády, balenie praliniek, čokoládová bonboniéra sú sladké radosti života, ktoré si s obľubou doprajeme.

valentínsky darček

Kvetinový box a novinka, ktorú ponúkame- kvetinový box s pralinkami sú luxus, ktorý odporúčam zažiť. Pri vytváraní tohto dizajnu som sa tešila tri krát. Hotový box previazaný mašľou je estetickou predzvesťou krásy, ktorá čaká po rozbalení. Pri otvorení príde závan čokoládovej vôni s jemným podtónom ruží. Je to krásny pohľad. Vôňa však umocní očakávanie z lahodnej chuti praliniek. Vyzerá to nádherne, krásne to vonia a chuť pravých belgických praliniek je jedinečná.

3. Káva

Dnes je veľa milovníkov kvalitnej kávy a aj v Prešove máme malé kaviarne, kde ponúkajú pražené kávy z rôznych kútov sveta.

4.Čaj

Bylinkový, ovocný, čierny, zelený, porciovaný alebo sypaný. Skromnú ponuku kvalitných čajov zo Srí Lanky nájdete aj v našom kvetinárstve.

5. Valentínsky kupón

Kartičky len pre kreatívnych, na ktoré vložíte text podľa priania. Poumývať riad, masáž nôh, povysávanie auta, navariť večeru, návšteva svokry… Kartičky majú hlavne pobaviť a rozosmiať.

6. Hrnček

Pri rozhodnutí kúpiť nejaký ten dobrý čajík alebo kávičku sa určite hodí pridať aj ľúbeznú šálku, aby bol Váš Valentínsky darček úplný.

7. Kniha

Čo s voľným časom? Kniha je skvelý spoločník. Vymeniť tablet a mobil za vôňu čerstvo vytlačených papierových listov a vy, sa cez príbeh prenesiete v myšlienkach kde len chcete.

8. Anjel so srdcom

Je to milý Valentínsky darček a pozornosť, ktorá ostane. Naskladnili sme pre Vás pred týmto sviatkom anjelov so srdiečkami v rukách

9. Hebký macko

Toto u nás v ponuke nemáme, ale určite s ľahkostou aj na poslednú chvíľu dokážete pozháňať nejeké chlpáte plyšové zvieratko. 🙂

10. Na šteklivú Valentínsku noc

Pre romantičky čipkované spodné prádlo alebo… ? To už necháme na Vás. Obráťte sa na odborníka a vyberte si z aktuálnej ponuky v obchode, ktorý máme v Prešove.

11. Parfém ako Valentínsky darček

Partnerov si vraj vyberáme podľa nosa 🙂 Nepodceňujme výber tak osobnej veci ako je parfém, je to dôležitá súčasť našej osobnosti a určite skvelý darček.

12. Sviečka

Vytvoriť vhodnú atmosféru na Valentínsky večer pomôže aj sviečka. Vonná, s praskajúcim knôtom, konická alebo niekoľko čajových sviečok v kalíškoch.

13. Romantická večera doma

Zavolaj obľúbenej reštaurácii, určite robia aj donášku, zapáľ sviečku, vlož ružu do vázy, nalej do pohárov víno (ruský štandard), zapni obľúbené skladby a skús vytvoriť doma niečo výnimočné…

14. Balíček do kúpeľa

Niektoré z nás milujú vodu ako káčky, tak sa „vyčapkajme“ na Valentínsky spôsob. Mydielka v tvare srdiečka, vonné soli a podobné veselosti, v ktorých sa my ženy vyžívame.

14.2. je deň, ktorému spoločnosť  venuje  zvýšenú pozornosť. Vznikla nová tradícia, ktorá sa stáva celosvetovou. Valentínska svadba je v niektorých krajinách veľmi populárna. Páry hľadajú spôsob ako prejaviť náklonnosť a priazeň tomu druhému. Niekoľko typov a ich kombinácie na spestrenie Valentínskeho večera sme Vám ponúkli aj v tomto krátkom článku.

Krásny sviatok Všetkých zamilovaných Vám želám.

Vaša Nezábudka

X